Není fanda jako fanda

Zajímavý je pohled na naše fandy, zejména kotláře. Je vidět, že máme poněkud fandy méně stálé. Je asi pár jedinců (15), kteří to fandění berou opravdu vážně, chodí pravidelně na každé utkání hrané doma, popř. jedou i ven pokud mají peníze, nosí s sebou pořádné modrobílé vlajky, šály, čelenky, pláště a jiné, jenže zase tací, kteří mají vynikající fanouškovské vybavení, ale na fotbal nejdou třeba kvůli nějaké nepříznivému počasí nebo kvůli nějaké hlouposti musí zůstat doma.

Jiní jsou bohužel zas tací, kteří chodí na fotbal jak do divadla, nemají s sebou žádné fanouškovské vybavení a chtějí se prosadit ve vítkovickém kotli. Takových variant fandů by se našlo spousty, ale jen jedna varianta je správná. Správný fanda, který chce rozšířit řady našeho zatím menšího kotle, musí mít sebou něco fandovského vítkovického, tedy něco z těchto věcí: vlajka, šála, plášť, čepka, čelenka a jiné. Přece nechtějme, aby to s tím fandovským oblékáním vypadalo tak, jako bychom se chystali na šachové utkání Horta s Karpovem.

Problém je i v tom, že máme mezi sebou i hodně tzv. svátečních fandů, kteří jdou na fotbal 1x za měsíc. Takový fanda a navíc nemá-li žádné fanouškovské nářadí, nepatří do kotle. Vyjímka by se snad našla, má-li silný hlas, ale i tak by se mezi pořádně vybavenými fandy ztratil. Skutečně není fanda jako fanda. Musíme si uvědomit závažnost tohoto problému, přece nemůžeme neustále zaostávat za ostatními kluby, které mají fandy stálé, řádně vybavené, i když někdy trochu neukázněné. Tedy pro příště ať jsme vybaveni perfektně a sejdeme se v hojném počtu. Vítkovickým fandům zdar!

ze zpravodaje KFV – Vítek, 1982/83

5.4.2011 000 15:14 napsal ondicz

  1. Švagr napsal(a):

    Ámen, bratře školastiku :-) Už před 30ti lety to věděli.

  2. MarekZ napsal(a):

    Mé vybavení nosím na fotbal neustále,(poblít,pobýt,propít)[hele]…nezáleží na seskládání pořadí… :-D

  3. volic plukovnik napsal(a):

    kurva,nemozu najit celenku ,he

Napsat komentář