Situace v Bruntále

Jak jistě všichni víte, tak služebně nejmladší Sedláček Dejv alias Švagr pochází z Bruntálu. I když je tento konec moravské země zasažen baníkovským (nebo nedejbože opavským) morem tak Dejv se vzepřel od uhlí umolousaným tradicím a fandí, a musím říct že poctivě, našemu FCS. A tak mě napadlo zmínit se o fotbalové situaci v Bruntále.

Ve zhruba dvacetitisícovém Bruntále fungují dva fotbalové kluby. Slavoj Bruntál a Olympia Bruntál. V současné době tahá za kratší konec Olympia, která hraje pouze okresní přebor, kdežto Slavoj je v přeboru krajském. Ovšem situace se muže časem změnit, protože Slavoj je momentálně zralý na sestup, oproti Olympii, která se pere s Vrbnem „A“ o postup do soutěže vyšší. Spolu s Olympií hraje stejnou soutěž i Slavoj B, takže o derby bruntálští diváci nepřišli.

Není bez zajímavosti, že i v Bruntále mají taky takový „bálešov“ jako my, protože oficiální název Slavoje zní FC Slavoj Bruntál – Staré Město. Takže nezbývá než popřát Bruntálským fanouškům fotbalu nějakého dobrého sponzora, sloučení a postup někam do nejvyšších pater českého fotbalu. Jak jsem z článků pochopil, tak sloučení klubů se už skoro upeklo, ale zdá se, že nenávist je obrovská….

Komu budem fandit?

Já už svého favorita mám, bohužel ne z Bruntálu. Krajský přebor se Slavojem hraje fotbalový klub HÁJEK a SYNOVÉ. Dokonce jsou na prvním místě. Hoši bojovat! Hoši bojovat!

29.4.2009 000 09:33 napsal ondicz

 1. Vojtěch napsal(a):

  Ondicz: kvůli své absenci ani nevíš, že se do Bruntálu pojede demolovat chatka do zahrádkářské kolonie. Hurá!

 2. sedláček napsal(a):

  Ondicz: Ví těch levobočcích Magda? 11 to už je pěkné číslo, kam se na tebe hrabu :-P

 3. Švagr napsal(a):

  Doufám, že ta zdemolovaná chatka nebude ta naše :) Hurá!

 4. Lucie napsal(a):

  Švagr: nevíš co činíš, bude..tak Hurá!

 5. Ljubis napsal(a):

  Mozu jet taky?

 6. Vojtěch napsal(a):

  Ljubiš: jasné, vem si krumpáč.

 7. Valec napsal(a):

  A všichni si povinně vemte helmy

 8. Ljubiš napsal(a):

  Válec: půjčíš mě krumpáč?

Napsat komentář