Jak se do lesa BANÍK, tak se z lesa 2.liga

V sobotu hostilo domácí FCS ostravský Baník. Po cestě na stadion míjím nespočet těžkooděnců a také nálepek z tvorby baníkovských ultras. Nálapka s heslem FC Bonzácko mě celkem pobavila, neboť zkratka FCB byla více než patřičná. Těsně před stadionem slyším mix výkřiků oblíbených čísel (především 88) a zvídavých otázek vnoučků typu: „Dědo, proč je tu tolik policajtů?“

Stadion se úspěšně plní a zápas začíná. Hvězdou podvečera byl bezpochyby mladičký odchovanec Heča, který čaroval jak mág 3. kategorie. Za to výkon hlavního rozhodčího můžeme směle přirovnat ke kouzelníkovi Pokustónovi. Karty všech barev tahal z kapsy jako králíky z klobouku, no hotové šapitó.

První poločas byl ze strany tmavě-modro-bílých opravdu podprůměrný, naopak na světle-modro-bílých šel vidět boj o záchranu, kterými jsme si prošli v sezónách minulých i my. Druhý poločas znamenal zlepšení jak na hřišti, tak na tribunách. Fanouškovská kulisa byla náramná, zaplněný stadion, gól ve druhém poločase a veselé výroky sudích rozdmýchali emoce fanoušků. Fanaticos si připravili pyro, několik nápisů a provětrala se sektorovka. Ani baníkovští chachaři nepřišli s prázdnou a doplnili atmosféru na stadionu kartoniádou, nápisem o drůbeži a několika ohínky.

Ať už si o některých ostravských fanoušcích můžeme myslet cokoliv, je to klub s dlouhou tradicí, kvalitním supportem a vzájemné zápasy lákají svou vyjímečností. Popřejme jim tedy, aby jejich nadšení a láska ke klubu zůstala i v dobách druholigového temna, ke kterému jsou po prohře 1:0 zase o krůček blíž. Pro ilustraci možných moravsko-slezských derby přikládám mapku, která se od nové sezóny stane povinnou výbavou v KPZce každého správného Baníkovce.

26.3.2012 000 12:04 napsal švagr

  1. Jiri napsal(a):

    dobrá práce Švagře

  2. bubos napsal(a):

    Mi take se libi tento clanek jak cip;-)

  3. ondicz napsal(a):

    jj, fajne dřysty

Napsat komentář