Vuvuzela – nástroj zkázy

Tak kecal bych, kdybych říkal že bych se na MS ve fotbale nechtěl podívat, ale snášet tohle musí být děsné. Nezbývá než doufat, že se tahle ptákovina nezačne díky MS objevovat u nás….

Vuvuzely by mohly být velkou zbraní JAR
Johannesburg – Fanoušci s tradičními trubkami vuvuzelami by mohli být při mistrovství velkou zbraní fotbalistů Jihoafrické republiky. Po prohře 0:4 v přípravném utkání s JAR v Nelspruitu to prohlásil trenér Thajska Bryan Robson.
Ten kravál bude pro domácí výhodou,“ citovala bývalého kapitána anglické reprezentace server BBC. „V takové atmosféře bude každý fotbalista hrát o něco lépe. Trenéři navíc budou mít velké potíže během zápasu dávat hráčům jakékoliv pokyny,“ dodal.
Výhody „včelího úlu“, který vuvuzely svým zvukem připomínají, si je vědom i kouč JAR Carlos Alberto Parreira. „Musíme toho využít. Fanoušci při šampionátu musí být ještě hlasitější,“ prohlásil.
Pronikavý zvuk vuvuzel byl velkým tématem během loňského Poháru FIFA, kdy si na něj stěžovali hráči i nezaujatí diváci. Vedení FIFA dokonce v jednu chvíli uvažovalo o zákazu trumpet, nakonec ale uznalo, že vuvuzely patří k africké fotbalové kultuře.

zdroj: sportovninoviny.cz

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=SrYb9qtO8OQ 500 375]

10.6.2010 000 20:11 napsal ondicz

 1. sedláček napsal(a):

  Už mám něco podobného doma :-p

 2. Švagr napsal(a):

  A pak že Střížkov nemá fanoušky :-D

 3. Buboš napsal(a):

  Když jsem před půl rokem,nebo kdy to bylo,sledoval pohár FIFA tak jsem to musel po deseti minutách přepnout,protože sem myslel že se mě s toho rozstřelí hlava.Je to nástroj ďábla,přímo pekelníkova pomsta:)

 4. ondicz napsal(a):

  jo bubošu, s tím pohárem FIFA mám úplně stejnou zkušenost, sem musel odejít z hospody kde to bzučelo na plné kule

Napsat komentář